rCUP - Kelímok na nápoj - Krémová & tyrkysová 227ml

Prvý opakovane použiteľný kelímok na kávu vyrobený z recyklovaných jednorazových papierových pohárikov. Zatiaľ jediný na celom svete! rCUP netečie, nepáli a udržuje váš nápoj dlhšie teplý alebo studený (pri káve je to viac ako hodina, pri čaji ešte dlhšie). Ľahko sa otvára aj zatvára jednou rukou a pri pití z neho nemusíte srkať jednou malou dierkou. Môžete z neho totiž piť po celom obvode. Budete ho jednoducho milovať! Celý život.

 

 

227ml

 

england medzera   kisspng-bisphenol-a-water-bottles-plastic-computer-icons-t-bpa-free-5b31d5831505d9.8446704815299925790861    recycle-logo-png-clip-art          

Môžeme doručiť do:
25.10.2021
Skladom (2 ks)
Značka: Circular Cup
€12,50 €10,42 bez DPH
Kategória: Fľaše a kelímky na nápoje
Filtrovanie: Kelímky na nápoje

7 veľmi dobrých dôvodov prečo sa do neho zamilovať na celý život:

Dôvod č. 1 - Pre lepší svet

Každý nákup kelímku rCUP predstavuje udržateľné riešenie opakovaného využitia odpadu. Vonkajšia izolačná vrstva rCUPu je totiž vyrobená z použitých jednorazových papierových pohárikov na kávu či čaj.

Viete, že priemerne každý z nás spotrebuje až 350 jednorazových kelímkov za rok? Predstavte si tú horu odpadu! Jeden taký téglik sa rozkladá až 20 rokov. Papierové kelímky s vnútornou vrstvou polyetylénu navyše nemožno v Slovenskej republike recyklovať.

S kelímkom rCUP už jednorazové tégliky nepotrebujete. Keď sa o neho budete dobre starať, vydrží vám najmenej 10 rokov a potom ho možno opäť recyklovať.

Dôvod č. 2 - Je recyklovaný aj recyklovateľný

Áno, je veľký rozdiel medzi recyklovateľným a recyklovaným. Iné opakovane použiteľné tégliky sú zvyčajne len recyklovateľné, ale napríklad silikón je recyklovateľný len veľmi ťažko. Pri výrobe kelímku rCUP boli použité už použité jednorazové tégliky a napriek tomu je aj naďalej plne recyklovateľný.

Dôvod č. 3 - Stačí jedna ruka

Vďaka inovatívnemu dizajnu rCUPu vám postačí jedna ruka na otváranie i zatváranie. Stačí jedno stlačenie a téglik sa otvorí, ďalším stlačením sa zase jednoducho zavrie. Je proste ideálne, aj keď beháte po nákupoch alebo napríklad telefonujete.

Dôvod č. 4 - 100% tesnia

Trikrát hurá! Už žiadna káva vyliata v notebooku alebo na stránkach vašej obľúbenej knihy. rCUP môžete prenášať v taške, batohu, bežať na autobus či skákať zo schodov. Neunikne ani kvapka.

Dôvod č. 5 - Koniec sŕkaniu

Vďaka unikátnemu riešeniu pitia nápoja po celom obvode viečka, si svoj nápoj vychutnáte naplno. Už žiadne sŕkanie, s rCUPom budete piť ako z klasického hrnčeka.

Dôvod č. 6 - Najlepšie riešenie pre milovníkov dobrej kávy

Srdce fanúšikov dobrej kávy teraz poskočí. Ak aj vy milujete kávu, tak celkom určite nie len jej chuť, ale aj vôňu. rCUP vám garantuje, že si vďaka dômyselnému dizajnu užijete oboje.

Dizajnéri navyše pri jeho výrobe oslovili aj skúsených baristov a majiteľov vyhlásených kaviarní, aby mali istotu, že rCUP kvalitu kávy nijako neohrozí a udrží ju v správnej teplote.

Dôvod č. 7 - Opätovne použiteľný a plne izolovaný

To najlepšie nakoniec. rCUP môžete používať opakovane stále dookola a on vám garantuje, že bude dobre slúžiť a teplotu vašej kávy udrží až 1 hodinu a 20 minút. V prípade čaju až 1 hodinu a 40 minút.

 

Pár jednoduchých tipov na užívanie:

Než sa s rCUPom dôkladnejšie zoznámite môže to chvíľu trvať. Preto prinášame pár jednoduchých tipov, ktoré vám to uľahčí.

1. Otvárame a zatvárame

Je to jednoduché, jedným stlačením otvorte, ďalším stlačením zatvorte. Pokiaľ je viečko po stlačení dole, je rCUP otvorený. Pokiaľ je viečko hore, je téglik zavretý a starostlivo chráni teplotu vášho nápoja.

2. Neplňte váš rCUP nad rysku

Ak nechcete, aby sa vám váš lahodný nápoj presunul nechtiac do tašky, tak kelímok neplňte nad vyznačenú rysku na vnútornej strane téglika.

3. Pozor na horúce nápoje

Horúci nápoj nad 65 ° C môže vďaka pare spôsobiť podtlak vnútri téglika. Ak vám teda viečko nejde otvoriť zachovajte chladnú hlavu, povoľte viečko miernym pootočením, aby sa tlak vo vnútri téglika znížil.

Nesnažte sa viečko stláčať veľkou silou, mohlo by dôjsť k vystreknutiu horúceho nápoja alebo pary.

 

Ako sa o rCUP starať, aby s vami zostal dlhé roky?

Ak vám záleží na ochrane prírody, udržateľnosť je vám veľmi blízka a rozhodnete sa pre rCUP, potom vedzte, že je potrebné sa aj o neho udržateľne starať, aby vám robil spoločnosť čo najdlhšie.

Ako na to?

Pravidelne (ideálne po každom použití) ho vymyte a udržujte čistý. Téglik je vodotesný iba vtedy ak sú všetky jeho časti udržiavané úplne čisté. Môžete ho bez obáv umývať v umývačke. Vždy dohliadnite na to, aby bol v hornej časti, kam bežne dávate poháre. Pokiaľ ho v umývačke umiestnite medzi mastné riady, môžu na ňom zostať škvrny. Pokiaľ k tomuto dôjde, zmiešajte lyžičku sódy a vody a nechajte v kelímku 20 minút pôsobiť. Potom dôkladne opláchnite.
Nikdy ho nepoužívajte v mikrovlnnej rúre!

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo registrujte.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Circular Cup (rCup) je prvý použiteľný kelímok na kávu z recyklovaných jednorázových papierových kelímkov, ktoré sú v kaviarňach po celom svete používané každý deň.

 

Vyrobené vo Veľkej Británii.

 

Povedzte stop zbytočným jednorazovým plastovým či papierovým kelímkom na kávu alebo čaj, ktoré sa pomaly ale isto stávajú ekologickou pohromou. Circular Cup netečie, nepáli a udržuje váš nápoj dlhšie teplý alebo studený (pri káve je to viac ako hodina, pri čaji ešte dlhšie). Ľahko sa otvára aj zatvára jednou rukou a pri pití z neho nemusíte srkať jednou malou dierkou. Môžete z neho totiž piť po celom obvode.

 

Samozrejmosťou je absencia BPA.