Preserve - Desiatový box 2ks

Praktická sada dvoch boxov od Preserve vyrobená zo 100% recyklovaných plastov sa u vás doma určite nestratí. Môžete ich použiť ako prenosné boxy na desiaty či obedy v podobe šalátu alebo sendviču. Dobre poslúži aj na uchovanie zvyškov od obeda či večere. Bez obáv ich môžete uchovávať v chladničke, umývať v umývačke a ohrievať v mikrovlnke.

 

2ks

 

usa  medzera    B-Corp-Logo  kisspng-bisphenol-a-water-bottles-plastic-computer-icons-t-bpa-free-5b31d5831505d9.8446704815299925790861    recycle-logo-png-clip-art

 
 
Môžeme doručiť do:
26.10.2021
Skladom (2 ks)
Značka: Preserve
€9,20 €7,67 bez DPH
Kategória: Desiatové boxy
Filtrovanie: Desiatové boxy
Certifikáty: B Corporation

Pozor, box nie je vhodný na prenášanie polievok, omáčok či iných tekutých jedál. Aj keď je skrutkovací, nie je 100% tesniaci.

Až vám jedného dňa (po dlhých rokoch) doslúži, vyhoďte ho do žltého kontajnera a dajte mu možnosť stať sa zase niečím iným.

 

Prečo nahradiť bežné plastové boxy za tie od Preserve?

- sú vyrobené z recyklovaného plastu a ďalej recyklovateľné
- sú vhodné do chladničky, umývačky aj mikrovlnky
- neuvoľňujú žiadne škodlivé látky
- sú pevné a odolné
- majú praktický skrutkovací uzáver

 

Prečo zrovna polypropylén?

Všetky produkty Preserve sú vyrobené z recyklovaného polypropylénu (čiže PP # 5). Bol zvolený pre svoju zdravotnú nezávadnosť, bezpečnosť a ľahkú recyklovateľnosť. Polypropylén neuvoľňuje žiadne nebezpečné chemikálie ako je Bisfenol-A (BPA) alebo ftaláty.

Preserve použité materiály dôkladne testuje, aby zaručil ich absolútne bezpečie pre človeka. A to aj v prípade použitia v mikrovlnnej rúre či automatickej umývačke, ktoré plasty zahrievajú a zvyšujú tak riziko uvoľňovania nežiadúcich látok. Všetky Preserve produkty sú teda bezpečné aj pre umývačky riadu a mikrovlnky. 

Gimme 5

V Preserve vytvorili inovatívny projekt recyklácie plastov, ktorý združuje zodpovedných spotrebiteľov, predajcov, značky a recyklačné firmy, aby spoločne šetrili drahocenné prírodné zdroje. Nazvali ho vtipne "Gimme 5", čo je v angličtine slovná hračka, ktorá sa hrá so spojením "give me five" (placnime si) a číslom 5, čo je označenie plastu polypropylén, z ktorého sú recyklované produkty Preserve vyrobené - a ku ktorého recyklácií týmto programom vyzývajú.

V Spojených štátoch tak spolupracujú ako s výrobcami napríklad balenia od jogurtov, od ktorých si berú zvyšky polypropylénového plastu, ale tiež umožňujú ľuďom, aby im priamo poštou zasielali (alebo cez spolupracujúcich obchodníkoch odovzdávali) už použité jogurtové tégliky a ďalšie produkty z PP # 5.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo registrujte.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Firmu založil Eric Hudson s cieľom vyrábať krásne, užitočné a praktické výrobky výhradne zo 100% recyklovaných plastov. Skrz projekt Gimme 5 zbierajú a opätovne spracúvajú už raz použitý polypropylén, napríklad z téglikov od jogurtov, a vyrábajú z neho nové produkty.

 

Vyrobené v USA.